Page 1
Standart

Dünkü Futbol Müsabakaları

“Kadıköy İttihat Spor Kulübünde yapılan maçlar bizdeki tek spor faaliyetidir. İstanbul’un çeşitli semtlerinde bulunan birkaç spor kulübü her hafta burada maçlar düzenliyorlar. Bugün yapılan maçlara Mayıs’ın on beşine kadar devam edilecektir. Dün Kadıköy İttihat Futbol Kulübü Çayırı’nda 1. Küme’den Süleymaniye ile Altınordu kulüpleri arasında yapılan futbol maçı heyecanlı geçmiştir… Sonuçta Süleymaniye 1-0 galip gelmiştir…”

Etiketler: , , ,
Standart

Fenerbahçe’de Kır Eğlenceleri

“Sayın Başbakanımızın himayelerinde Cuma günü öğleden sonra saat 15.00’ten gece yarısına kadar sürecek şekilde ve Adile Sultan’ın başında bulunduğu Milli Müdafaa Derneği Kadıköy Hanımlar Kurulu tarafından Kadıköy’deki hastanelerde yatmakta olan yaralı ve malul Osmanlı Gazileri yararına Fenerbahçe’de şimdiye kadar ülkemizde bir benzeri görülmemiş kır eğlenceleri düzenlenecektir. Hasılatıyla kolunu, bacağını kaybetmiş Osmanlı gazilerine protez kol ve bacaklar sağlanacak ve rahatça geçinmeleri temin edilmeye çalışılacaktır. Bütün şehir halkının hayırsever bir amaç uğruna yapılan bu eğlenceye katılabilmeleri için gereken ulaşım araçlarının tahsisi yapılmış olup onları rahat ettirecek her türlü imkan da sağlanmıştır…”

 

Etiketler: , , , ,
Standart

Tifüse Karşı Mücadele

“Bir süreden beri şehrimizde Tifüs (lekeli humma) vakaları görülmektedir. Genellikle uzun savaş yıllarında ortaya çıkan özellikle bit aracılığıyla taşınan bu hastalık son zamanlarda bir parça yayılma eğilimi gösterdiğinden Belediye bu hastalıkla mücadele etme kararı almıştır. Tifüsün taşıyıcısı bitler olduğu için Belediye Tarihi Yarımada, Beyoğlu, Kadıköy ve Üsküdar’da hamamlar kiralayarak, yoksulların buralarda ücretsiz yıkanmasını ve çamaşırlarını temizlemelerini sağlayacaktır. Öte yandan vapurların, tramvay ve Tünel’de çalışan vagonların da sık sık temizlenmesine karar verilmiştir…”

Etiketler: , , ,