Page 1
Standart

Boğaziçi Köprüsü

“Boğaziçi’nin Rumeli ve Anadolu sahillerini bir köprü ile birleştirmek düşüncesi hakkında Bayındırlık Bakanlığı yetkililerinden biri  “Osmanischer Lloyd” Gazetesine şu bilgileri vermiştir:

Sarayburnu ile Üsküdar arasında bir tünel mi yoksa bir köprü mü yapılacağını kararlaştırmak üzere Bayındırlık Bakanlığı’nda Baş Mühendis Vundar Beyin başkanlığında birkaç mühendisten oluşan komisyon kurulmuştu. Bu komisyonun hazırladığı rapor üzerine karar köprüden yana verilmiştir. Çünkü köprü hem ticaret için daha uygun olacak hem görkemli bir manzara arz edecektir. Köprü Ayasofya’da başlayıp Üsküdar’ın Harem ve Salacak iskeleleri arasındaki bir yerde Asya’ya ulaşacaktır…”

 

Etiketler: , , , , ,
Standart

Belediye’nin Önemli Bir Girişimi: Turist Rehberi

-Turist Rehberi-

Belediye kendi sınırları içindeki Fatih, Beyoğlu, Anadolu;  ve sınırı dışındaki Yeşilköy, Bakırköy, Boğaziçi Rumeli Kıyısı, Adalar ve Boğaziçi Anadolu kıyısı için hazırlattığı toplam sekiz paftayı içeren bir turist rehberi düzenlemiştir. Bu rehberde haritaların yanında ayrıca sokak, meydan, cami, mescit, resmi kuruluşlar ve büyük binaların fotoğrafları bulunacak ve tarihi bilgileri de bu rehberde yer alacaktır.”

Etiketler: , , , , , ,