Page 1
Standart

Resmi Tebliğ

“21 Mayıs 1917 tarihiyle Genel Karargâh’tan bildirilmiştir:

2-Dünkü Resmi Tebliğde bildirilen Mersin bombardımanı esnasında düşman gemilerinin açtığı ateş sebebiyle İngilizlere ait büyük bir yağ fabrikası tamamen yıkılmıştır.

3-Hicaz’da asiler paraya tapan bir takım hainlerin kandırmasıyla şimdiye kadar hiçbir yabancının giremediği mübarek Hicaz bölgesinin sahil kesimine İngilizleri soktular. Bu asilerin Medine tren hattına karşı bütün saldırıları her defasında büyük kayıplar verdirilerek püskürtülmüş ve cezalarını bulmuşlardır… (Milli).”

 

Etiketler: , , , ,
Standart

Resmi Tebliğ

“20 Mayıs 1917’de Genel Karargâh’tan bildirilmiştir:

1- Kafkas Cephesi’nde: Sağ kanatta yer alan birliklerimize 19.5.1917 günü düşmanın büyük bir piyade ve bir miktar süvari ile ileri birliklerimize yapmak istediği baskın püskürtüldü. Ayrıca merkezde ve sol kanatta küçük kuvvetlerle gerçekleştirmeye kalktığı baskınlar da başarıyla önlendi.  Düşman topçusu etkisiz bir şekilde sol kanattaki mevzilerimizi topa tuttu.

2- Düşman gemileri, deniz saldırılarına karşı korumasız olan Mersin’i bombaladılar. Şehirde hasar meydana gelmemiştir. (Milli).

Etiketler: , ,
Standart

Resmi Tebliğ

“1 Mayıs 1917 tarihiyle Genel Karargâh’tan bildirilmiştir:

Kafkas Cephesi’nde Ruslar, Muş’u terk ederek kuzey yönünde geri çekildiler. Şehri geri aldık. Cephenin diğer bir kesiminde düşmanın işgalinde bulunan bir köye süvari müfrezemiz tarafından baskın yapıldı. İki düşman subayı ile birkaç er öldürüldü ve altı er de esir alındı. (Milli).”

Etiketler: , , ,